You are here

Uživatelská řešení

Každý den nacházejí studenti, pedagogové a akademičtí výzkumníci nové a vzrušující možnosti použití produktů National Instruments. Tyto případové studie v psané i video formě představují několik příkladů, jak se používá grafický návrh systémů pro rozšíření výuky o praktické zkušenosti s produkty používanými v průmyslu, které urychlují inovace a usnadňují objevy při výzkumu na akademické půdě.

Stáhněte si průvodce pro pedagogy | Podívejte se na všechny případové studie z akademického prostředí

 
 • UT Swim Trainer
   
 • Georgia Tech Track and Field
   
 • Fontys University
   
 • Specialized Bikes
   

Vzdělávání: Spokojenost studentů elektroniky

University of Manchester zvyšuje spokojenost studentů z 67 na 98 procent

"Používání nástrojů NI v našich předmětech pro pregraduální studenty, produkuje postgraduální studenty, kteří jsou od samého počátku schopni vytvářet praktická řešení pro instrumentaci, řízení a komunikaci. Výzvu pro ně představuje samotný předmět výzkumu a ne nástroje, které k němu potřebují."

Přečtěte si, jak toho na University of Manchester dosáhli

Výzkum: Pokročilé řídicí systémy

Řízení 70 tunových manipulátorů pro stavbu větrných elektráren v moři

"Kombinace LabVIEW a platformy CompactRIO dodala výpočetní výkon, který byl potřebný pro naše nízkoúrovňové výpočty pro řízení a kinematiku, stejně jako determinismus a spolehlivost, které jsou potřebné pro naši provozní logiku kritickou z hlediska bezpečnosti."

Přečtěte si, jak to v Industrial Systems and Controls dokázali

Vzdělávání: Zaměstnanost studentů

V Leedsu zvyšují zaměstnanost studentů strojírenství o 19 procent

"Nový způsob výuky založený na praktickém přístupu pomohl na University of Leeds nejen upevnit znalosti samotného předmětu, ale nutí studenty také vyrovnat se s úspěchy i neúspěchy, přičemž se zároveň učí týmové práci v technickém kontextu."

Přečtěte si, jak to na University of Leeds dokázali

Výzkum: Energetika

Monitorování a řízení kompaktního sférického tokamaku pro studium plazmatu

„Použití NI produktů zjednodušilo sestavení celého systému. Rychle jsme implementovali hardwarové a softwarové produkty od několika firem do vysoce kompaktního, výkonného a cenově efektivního tokamaku.“

Více o projektu Tokamak Solutions

Vzdělání: Řízení a mechatronika

Rice University předala řízení do rukou studentů

„Díky možnostem NI myRIO jsme získali jednotnou a dostupnou platformu pro výuku v každé laboratoři. NI myRIO je kombinací vlastností NI myDAQu a výkonné technologie průmyslových produktů NI.“

Více o projektu Rice Univeristy

Výzkum: Robotika a mechatronika

Vývoj hybridní simulace autonomních procedur pro tankování paliva ve vzduchu

„Ovládání robotické testovací platformy s integrovaným nelineárním dynamickým leteckým prostředím ve skutečné velikosti a reálném čase představuje značnou technickou výzvu, která může být velmi dobře řešena s využitím hardwaru a softwaru od National Instruments.“

Více o projektu University of Bristol

Vzdělávání: Měření a přístrojová technika

Vývoj levného automatizovaného dynamometru

„Díky platformě LabVIEW můžeme s NI myDAQ data sbírat, v modulu LabVIEW MathScript RT s pomocí náročných algoritmů tato data zpracovávat a to vše skrze jedno společné uživatelské rozhraní. Díky snadné hardwarové integraci, můžeme naše programy spustit na hostitelském PC nebo je odeslat na vestavěné zařízení jako třeba NI CompactRIO nebo NI Single-Board RIO.“

Více o projektu UC San Diego

Výzkum: RF a komunikace

Stavba testovacích systémů pro novou generaci bezdrátové komunikace

„Tradiční přístup v práci s velkým počtem různých zařízení vyžadoval znalost mnoha nástrojů a programovacích jazyků. Tato překážka díky multiplatformnímu přístupu LabVIEW odpadá. V LabVIEW  je možné vytvářet aplikace pro Windows i FPGA zároveň, čímž se stává vývoj snazší a komfortnější.”

Více o projektu Imperial College London

Výzkum: Biomedicína

Řízení simulátoru lidského srdce

„CompactRIO se ukázalo jako robustní, spolehlivá a samostatná platforma, umožňující našemu týmu dlouhodobé testování, které by nebylo možné realizovat klasickým PC.”

Více o projektu University of Leeds

Výzkum: Přírodní vědy

Validace a testování funkcí elektricky poháněných invalidních vozíků

„Použili jsme NI CompactDAQ a LabVIEW k vytvoření řešení, jak pro sběr a ukládání naměřených dat, tak i pro synchronizaci I/O kanálů, které mnohonásobně předčilo naše očekávání.”

Více o projektu PAMELA Facility